dockitin-appka

Majte svoje dokumenty vždy po ruke, aj vďaka slovenskej appke!

V dobe, kedy inovácie vládnu svetu a všetko, čo si len vieme predstaviť, prechádza do digitálnej podoby, by sme mohli ľahko vyhlásiť, že spotreba papiera musí klesať, no opak je pravdou. Bežný pracovník kancelárie totiž spotrebuje ročne až 10 000 listov papiera. Štátne inštitúcie, banky, poisťovne, podniky ale aj domácnosti, všetci sa pritom snažia prejsť na elektronickú komunikáciu a optimalizovať procesy. Generácia Z dokonca vie skôr ovládať technológie, ako rozprávať. Ako je potom možné, že sme v roku 2017 celosvetovo minuli 423,30 miliónov ton papiera, čo je o 30 miliónov ton viac než v roku 2008?

Chýbajú nám „papiere“ na úplnú digitalizáciu

Na to, aby sme sa sebavedome vrhli do rozsiahlej digitalizácie citlivých dokumentov, nám chýba predovšetkým legislatíva a predpisy, ktoré by také niečo dovoľovali. Je však zrejme len otázkou času, kedy sa k zlomovému bodu postupne dopracujeme. Smart zdravotníctvu, ktoré ide ruka v ruke s digitalizáciou, sme sa venovali nedávno. Čo tak mať pri sebe v telefóne odporúčanie od lekára na návštevu špecialistu? Alebo výsledky, ktoré musíme následne niekam zaniesť? Je ľahšie ich stratiť alebo ich mať stále poruke v digitálnej forme? Zhromažďovanie údajov o zdravotnom stave a ich neustála kontrola by mala byť na prvom mieste, no začať sa dá aj menej dôležitými dokumentami. Podnikatelia už teraz môžu množstvo fyzických kópií faktúr či inej dokumentácie obmedziť na minimum.

Vzdať sa papiera nie je na škodu

Digitalizácia a elektronizácia dokumentov má viacero výhod. Okrem rýchlejšieho prístupu k informáciám ušetria firmy nielen peniaze na kartotéky, ale aj priestor, ktorého prenájom je neraz vo firemnom rozpočte podstatnou položkou. Virtuálne priestory, do ktorých sú naskenované či od pôvodu digitálne dokumenty ukladané, poskytujú aj väčšiu bezpečnosť, no najmä prinášajú úsporu času pri vyhľadávaní potrebných údajov. Vďaka OCR skenu je navyše možné elektronické dokumenty spárovať s inými systémami či vyťažiť z nich dáta, ktoré môžu podnikatelia následne používať.

Vždy pripravený! Aj so strateným pasom v zahraničí

Digitalizácia nešetrí len čas a peniaze veľkých či menších firiem, no môže nám pomôcť aj v každodennom živote. Ak by ste sa chceli pridať do skupinky “paperless” a robiť veci efektívne, možností máte viac než dosť, a to v práci, alebo rovno u vás doma. Slovenským zástupcom v boji proti zbytočným papierovačkám je aplikácia DOCKitIN, s ktorou môžete mať všetky zložky vášho pracovného a súkromného života k dispozícii, kdekoľvek sa nachádzate. 

Stratili ste doklady v zahraničí? Keep calm, všetko máte v aplikácii u seba v telefóne, pas, svoj občiansky preukaz aj rodný list dieťaťa, takže sa na veľvyslanectve vyhnete zdĺhavej identifikácii.

Vďaka základnej verzii DOCKitINu, ktorá je pre každého zadarmo, si užívateľ po registrácii môže fotiť a ukladať dokumenty do aplikácie v telefóne. Tá dokumenty kategorizuje a vyhľadáva cez kľúčové slová, a tak ich v prípade potreby vždy rýchlo nájdete. V platenej verzii si môžete objednať službu, kedy dokumenty zašlete kuriérom priamo do DOCKitIN-u, tam dokument prevedú do elektronickej podoby pomocou OCR skenu (optické rozpoznávanie znakov) a tlačený dokument založia u seba archíve. Všetko budete mať pekne spolu pod jednou strechou.

Digitálna kartotéka vo vrecku

Prečo teda nezačať s digitalizáciou už teraz, vo vlastnej réžii? Hoci DOCKitIN samozrejme zatiaľ službu automatizovaného ukladania zdravotných záznamov neposkytuje, nič vám nebráni uložiť si záznamy na vlastné účely do aplikácie a naplno využívať výhody, ktoré už teraz máte k dispozícii. Najnovší krvný obraz z preventívnej prehliadky sa vám určite zíde u niektorého zo špecialistov či zmluva o úrazovom poistení dostupná hneď na pohotovosti vám tiež určite uľahčí život.

Prečo sa teda oplatí z fyzických šanónov presedlať na tie digitálne? No predsa, aby ste boli vždy a všade pripravení!