miller invest blog

Rozprávaš sa so zrkadlom? Vďaka startupu Duo na tom nebude nič zvláštne

Pamätáš si Jarvisa, umelú inteligenciu z filmov o Iron Man-ovi? Ak sa ambicióznemu newyorskému startupu podarí dokončiť svoj projekt, budeš si ju môcť kúpiť tiež.

Teraz by sme mali trochu poopraviť nadpis. Ako hovorí Jack Kim, jeden z founderov startupu, Duo nie je zrkadlo. V prvom rade to je počítač s 27‘‘ FullHD reflexným displejom. Pozri si video, vďaka ktorému si spravíš lepší obraz o jeho fungovaní:

Umelá inteligencia, ktorá Duo ovláda, sa volá Albert. Ak sa ju nerozhodneš premenovať. Základné
nastavenia ti umožnia zmeniť nielen jej meno či pohlavie, ale aj prízvuk a humor. Personalizácia AI je však len čerešničkou na torte. Albert je hlasovo aktivovaný a umožní ti prehrávať na povel hudbu, video, zobrazovať správy, ovládať svetlá či teplotu v miestnosti, alebo ti poskytne informácie o počasí.

Samozrejmosťou je prepojenie na sociálne siete a rôzne aplikácie. To je možné vďaka HomeOS, vlastnému operačnému systému zariadenia. Znie Duo stále príliš „sci-fi“? Pozri si, ako vyzerá jeho prototyp – v tech deme ho predstavil Jack Kim:

Kým (a ak) bude Duo k dispozícii, prejdú takmer dva kvartály. Ak si však developer, máme pre teba vynikajúcu správu. Startup hľadá pomoc skúsených programátorov a testerov, ktorí mu pomôžu s vývojom natívnych aplikácií a doladením operačného systému. Prihlásení developeri získajú okrem Developement Kit-u aj prorotyp, ktorý by k nim mal doraziť už v júli.

Prvých 1000 kusov „smart zrkadla“ bude stáť 399 $. Následne sa cena zvýši na 500 $. Zákazníci, ktorí si produkt predobjednali, by ho mali očakávať už v októbri tohto roku. Viac o technických špecifikáciách Duo aj najbližších plánoch startupu zistíš na ich stránke.

Čo povietš, chcel by si mať Duo s Albertom doma? Po aférach s Xbox One a sledovaním cez kameru sa vynárajú otázky o invázii do súkromia… čo by sa aj dalo odpustiť, však naše dáta majú sociálne siete už dávno. Ale čo s tým dochytaným displejom?! :)