miller invest blog

Zabudni na bežné tabule a flipcharty. Je tu Jamboard!

 

Tabule a flipcharty sú súčasťou takmer každého dôležitého stretnutia alebo brainstormingu. Keď však príde čas na „archiváciu“ nápadov, sú nepraktické. Vyťahujeme smartfóny, aby sme si fotili poznámky, obrázky a grafy. Vďaka Jamboardu to bude onedlho minulosť.

Interaktívna obrazovka Jamboard nenahrádza len bežné tabule. Môžeš vďaka nej viesť konferenčné hovory a zdieľať plochu, kresliť či písať v reálnom čase a čo je najlepšie, všetko sa automaticky ukladá na cloud.

Cloud v tomto prípade nie je žiadna náhoda – Jamboard je produktom Google, preto je kompatibilný s jeho službami a vytvorený tak, aby ich využíval maximálne intuitívne. Automatická záloha prebieha na Google Drive, konferenčné hovory vyriešiš cez Hangouts a súbory či dokumenty môžeš vyhľadávať cez Google Search a priamo vkladať do zdieľanej obrazovky.

 

Zázemie úspešnej korporácie je cítiť aj na technických špecifikáciách:

  • 55 palcový 4K Ultra HD displej
  • Porty HDMI 2.0, USB typ C a 2 x USB 3.0
  • 16 simultánne-dotykových bodov

A to je len špička ľadovca. Jamboard rozpoznáva písmo aj tvary a dokáže ich prispôsobovať potrebám prezentácie. Zlou správou je však cena zariadenia, ktoré si pravdepodobne zadovážia len väčšie firmy alebo korporácie.

 

Keby však išlo len o zariadenie, cena by sa možno dala pochopiť alebo racionalizovať. Predávať však podstavec na kolieskach za 1120 $, a aj to iba do 30. septembra, je trochu zvláštny pricing model. V prípade, že máš záujem aj o zákaznícku podporu na rok a nestihol si predpredaj, priplatíš si ďalších 600 $.

Pri troche šťastia inšpiruje Jamboard šikovných konkurentov, ktorým sa podarí stlačiť výrobné náklady nižšie a rozhodnú sa preraziť na trhu s obdobným a lacnejším produktom.

Bez ohľadu na cenu Jamboardu sa však ukazuje, že interaktívne dotykové obrazovky si na technologickom trhu nachádzajú čoraz viac priestoru. V minulom článku sme vám predstavili o čosi lacnejšie Duo, ktoré síce cieli na trh B2C a prepája multimediálne služby v domácnosti, v princípe je však veľmi podobné.